5 דברים מגניבים שלא חשבתם לעשות עם טרמפולינה

למי שיש מקום בחצר, טרמפולינה היא כיף אמיתי. זו דרך יוצאת מן הכלל להחזיק את הילדים פעילים בחוץ והרחק מהטלוויזיה, המחשב ושאר המכשירים האלקטרוניים המנוונים. מגיל שנתיים ועד בכלל, עוד לא פגשנו מישהו שמסוגל לעמוד בפני המשטח המקפץ.

קפיצה על טרמפולינה ידועה ומומלצת כפעילות גופנית מהנה המפעילה שרירים רבים בגופנו מבלי שנשים לב. הקפיצה טובה לחיזוק וחיטוב, שיפור הקואורדינציה ולהשתטות משפחתית כללית משעשעת, תוך כדי שריפת הקלוריות של הבורקס שחטפתם בעבודה. ישנם אפילו מכוני כושר שמציעים התעמלות המבוססת על קפיצות בטרמפולינה.

 

 

 

מלבד היתרונות הבריאותיים הברורים, ישנם עוד מספר דברים מגניבים ולא שגרתיים שאפשר לעשות עם הטרמפולינה.

1. מסיבת יום ההולדת של אחד הילדים מתקרבת? לכו על מסיבת טרמפולינה! הילדים השבעים של היום כבר ראו את הכל ומפעיל או ליצן עולים הון מיותר. במקום לשרוף חצי משכורת ולשבור את הראש, ארגנו מסיבת יום הולדת מקפיצה!

 

 


הכינו עם הילדים הזמנות המתארות את נושא המסיבה, אפו לכם עוגה עגולה פשוטה וקשטו אותה בהשראת הטרמפולינה:

 

 


קשטו את הטרמפולינה בבלונים וארגנו משחקים שאפשר לשחק על הטרמפולינה (רעיונות בהמשך). בקיצור,הכינו את עצמכם ואת הילד לאחר צהריים של כיף בלתי נשכח.

 

Source: ppmag.com via Krystle on Pinterest

 


משחקי ילדים של פעם שילבו מאמץ גופני, כישורים חברתיים ויצירתיות. את כל אלה אפשר בקלות להעביר לטרמפולינה ולהוסיף נדבך של קיפצוצים וציחקוקים למשחק השגרתי.

2. קלאס למשל! ציירו בגיר את לוח הקלאס על משטח הטרמפולינה והזמינו את הילדים לשחק.

 

Source: google.com via Kesch on Pinterest

 


3. המלך אמר? נסו לדמיין לעצמכם את המשחק העתיק בו כולם מחקים את תנועות המנהיג מבלי להתבלבל, רק עם בונוס של תנועה וקפצוץ. הילדים אמורים לעקוב אחרי הוראות המנהיג אך ורק כאשר ההוראה מתחילה במשפט "המלך אמר".

 


4. אחת שתיים שלוש...דג מלוח!

 


המשחק הזה כאילו נולד לטרמפולינה. ה"דג המלוח" סופר בעיניים עצומות עד שלוש וגבו אל שאר המשתתפים האמורים להתגנב לעברו. כשהסופר קורא "1 2 3 דג מלוח" ומסתובב, כולם קופאים במקום. מי שזז, נפסל והופך בעצמו לדג מלוח. הטרמפולינה תוסיף נדבך של קושי וכיף למשחק הנהדר הזה.

5. כשאזלו הכוחות, הושיבו את כולם לרגע של יצירתיות משותפת. גירים צבעוניים מציירים נפלא על המשטח השחור של הטרמפולינה ונמחקים באותה הקלות בעזרת מטלית ומים. ציירו ברכת יום הולדת לבעל השמחה, איחולי החלמה לסבתא או כל דבר אחר העולה על דעתכם. צלמו את כל המשפחה יושבת במרכז היצירה המשותפת

 


טרמפולינה יכולה להיות הרבה מעבר למשטח קפיצה. היו יצירתיים! החל מכדורסל ומסירות וכלה בזמן איכות משפחתי, הטרמפולינה היא כלי קיבול מקפץ כמעט לכל משחק ופעילות שתרצו, עם בונוס של ילדים עייפים ושוקיים חטובות. קפיצה מהנה!