9 טיפים להתקנת מחסן גינה

מחסן גינה הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להוסיף שטח לביתכם מבלי הצורך בהזמין שיפוץ. גינה רחבת ידיים שיש בה שטח שאינו מנוצל היא הזדמנות פז להרחיב את שטח האחסון שלכם או לבנות בית עץ לילדים באמצעות מבנה חיצוני לבית.  איזה מחסן לגינה כדאי לנו לבחור? איפה למקם את המחסן שלנו? מה ההנחיות של מרכז השלטון המקומי? הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להקים את המחסן שלכם בגינה בלי יותר מדי כאב ראש.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – הבחירה הראשונה והחשובה ביותר היא מיקום המחסן בגינה. עליכם לבחור חלק בגינה שהוא שטוח, מוגן מגשם ומוצל משמש, בעל גישה קלה, ואינו נמצא בנקודה נמוכה אליה מתנקזים גשמים ומי השקיה.

אם מחסן הגינה שאתם מקימים דורש אישורים ממפקח הבנייה – קחו את הנושא בקלילות ונצלו את ההזדמנות לשוחח עמו על אפשרויות ההתקנה. אישור של מפקח הבנייה יכול להיות כאב ראש לפעמים אך גם מקור לעזרה שתמנע מאתנו הוצאות נוספות בעתיד.

יסודות נכונים וחזקים – מחסן הגינה שלנו יושב על גבי יסודות שירחיקו אותו ממגע ישיר עם הקרקע. יש להשתמש ביסודות מחומר עמיד כמו בלוקים או יציקת בטון, או עץ שטופל בלחץ.

בנו את רצפת המחסן מעץ מלא והשתמשו בברגים, מסמרים וחיבורי קורות העשויים מנירוסטה –  ולא מתכת, על מנת שחלקים אלו לא יחלידו ויגרמו לריקבון.

אוורור המחסן הוא אמצעי חשוב למניעת ריקבון. הקפידו לבנות את המחסן שלכם מספר ס"מ מעל הקרקע באמצעות שימוש נכון ביסודות מוגבהים. אל תצמידו את המחסן לצמחיה או גדרות שעלולים למנוע כניסת שמש ורוח. לחות שיוצרת טחב ועובש הוא האיום הגדול ביותר על המחסן שלכם.

השאירו את המחסן נגיש – למקרה שתרצו לבצע בו תיקונים, הוספות או צביעה.

התקינו חלונות במחסן – אם אינכם מתכננים לחבר את המחסן למקור חשמל – צרו בדפנות המחסן חלונות שיאפשרו לאור לחדור פנימה. הכיוונים המועדפים להתקנת חלונות הם דרום וצפון, או בתקרת המחסן.

אם ברשותכם מחסן גדול העולה על 4 מ"ר ישנה עדיפות ברורה להתקנת דלת כפולה שתקל על החיפוש במחסן עמוס. דלת צרה היא יעילה עד מאוד אך פחות נוחה לתמרון.

איזה מחסן כדאי לנו לבחור? ישנם שלושה סוגי מחסנים נפוצים בשוק הישראלי : מחסנים מעץ שנהנים מאיכות אסתטית ודורשים תחזוקה שוטפת קלה, מחסנים מפלסטיק PVC  שאינם דורשים תחזוקה מיוחדת, ומחסנים ממתכת שזקוקים לטיפול תקופתי מועט ונהנים מעמידות ועיצוב מחודש.

כעת בידכם המידע הרלוונטי להקמת מחסן בחצר ביתכם. צאו אל הגינה ובדקו היכן הייתם רוצים להעמיד את המחסן שלכם. בצעו בירורים במקומות הנכונים האם אתם נדרשים לאישורים מיוחדים והזמינו לכם מחסן עוד היום שיפתור לכם חלק ניכר מבעיות האחסון שבבית.